fbpx

Venedik'ten Parise Karavanla Avrupa Seyahati

Tavsiye Edilen Süre 16 Gün

Venedik

Ortaçağ ve Rönesans boyunca sanatın ve ticaretin merkezi olmuş, senfonik müzik ve operanın gelişiminde önemli role sahip, ünlü besteci Antonio Vivaldi’nin de doğduğu şehir olan Venedik’i keşfedebilmek için şehrin dar sokaklarında kaybolun. Venedik’e gelip de kanallarda bir gondol sefası yapmamak olmaz derseniz, içinizdeki sesi dinleyin ve atlayın bir gondola. Bırakın gondol sizi Venedik’in büyülü diyarında bir gezintiye çıkarsın.

Ek bir tavsiye : Roma’ya giderken Yolunuzun üzerinde bulunan Bracciano gölüne uğramadan ve bir gece sakinliği ve dinginliği ile karavanınızla keyif yapmadan Roma’ya geçmeyin.

İkinci bir ek tavsiye: Ferrara adlı İtalya’nın kuzeyinde turistlerin gözleriden uzak tatlı şirin bir kasaba bulunmaktadır rotanıza eklemenizi büyük bir heyecanla öneririz =)

Ortalama Kahve Fiyatı: 3 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 21 €

Roma

Roma elbette tarihi birşehir.Antik Çağ’dan anıtlarıyla ve yapılarıyla, ziyaretçilerine sunduğu zaman yolculuğunun zenginliğini sözcüklerle ifadeetme kzor. Roma kesinlikle doyasıya yaşanmalı. Arkeoloji ve sanat müzeleri gezilmeli, katedralleri, kiliseleri ziyaret edilmeli. Kentin en çarpıcı yerleriyse göz alıcı meydanları. Roma’da kentin kalbi, bu irili ufaklı ama mutlaka heykellerle süslü çeşmelerin bulunduğu meydanlarda atıyor. Bırakın Roma, asırlardır süregelen geleneklerini hem gözlerinize, hem de damaklarınıza sunsun, Roma ziyaretinizi unutulmaz bir anıya dönüştürsün.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2 €

Cenova

2004 yılında Avrupa Kültür başkenti seçilen Cenova gezilecek yerler açısından oldukça zengin alternatifler sunuyor. Kuzey İtalya‘nın tarihi liman kenti, kaşif Kristof Kolomb’un doğduğu yer olarak da biliniyor. 16. ve 17. yüzyılda şehre akan zenginlikler, “La Superba” takma adını alan mermer saraylarda kendini gösteriyor. İtalya’nın en görkemli ve en soylu saraylarına ev sahipliği yapan şehirde, eski yolları takip ederek ilerleyebilir; Piazza de Ferrari yakınlarındaki Piazza Matteotti cadde ve meydanlarını gezebilir; Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından birinde  eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 Ortalama Kahve Fiyatı: 1,40 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 19 €

Cenova

Cezanne, Picasso, Matisse gibi ressamlara ve diğer birçok sanatçıya esin kaynağı olan kent, zengin kültürüyle de öne çıkıyor. Ülkenin en büyük ikinci kenti Marsilya; güneşi, denizi, kumsalları, görkemli mimarisi ve hareketli yaşamıyla keyifli bir tatil fırsatı sunuyor. Şehir yaklaşık 2600 yıl önce Foçalı Grekler tarafından kurulmuş.

Ek tavsiye: Marsilya’ya geçerken dünyanın en zengin şehir devletlerin biri olan Monaco’ya uğramadan Marsilya’ya devam etmeyin eğerki para harcamak isterseniz burası sizin için cennet olacaktır =)

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,89 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 40 €

Montpellier

Fransa’nın güney-batısında, Languedoc-Roussillon Bölgesi ve Herault Departmanı’nın merkezi olan komündür. Nîmes ve Beziers kentleri arasında Akdeniz kıyısında, kıyı şeridinden 10 km içeride konumlanmıştır. 2015 yılında şehir metropol olarak yeniden düzenlenmiştir. Nüfusun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu bu şirin sahil kentinde farklı dönemlere ait onlarca yapı arasında mekik dokuyacaksınız. Ayrıca tatlı sokaklarında kaybolmak da size ayrı bir keyif verecek.

 Ortalama Kahve Fiyatı: 1,89 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 40 €

Barselona

Katalan dili ve kültürünün zenginleştirdiği tarihsel mirasa sahip Barselona’da gezilecek, görülecek çok yer var. Ünlü Katalan mimar Antoni Gaudí’yle özdeşleşen eserler kentin yıldızları. Halk arasında “bitmeyen kilise” olarak da anılan muhteşem Sagrada Família Kilisesi, görkemli mimarisi kadar göz alıcı iç mekânıyla da görülmeyi hak ediyor. Guell Parkı’nda bir defa daha Gaudí’nin hayal gücüne ve dehasına hayran olursunuz. La Rambla’da kentin nabzını tutup, başta Picasso Müzesi ve Miró Müzesi olmak üzere kentin sanat müzelerinde ruhunuzu doyurabilirsiniz.

 Ortalama Kahve Fiyatı: 1,60 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 18 €

Toulouse

Fransa’nın en büyük dördüncü şehri olan Toulouse, ayrıca ülkenin en zengin üçüncü kenti. Şehir, Haute-Garonne ve Midi-Pyrénées bölgelerinin orta noktasında konumlanıyor. Toulouse, uzay araştırmaları ve havacılığın merkezi olarak biliniyor. Son yılların gelişen şehirlerinden biri olmasına karşın Toulouse, tarihi ve doğal yapısını korumayı başarmış. Toulouse’ta bulunan üniversiteler nedeniyle, nüfus oldukça genç. Büyülü doğası, dinamik gündelik yaşamı, tarihsel dokusu ve kültürel birikimiyle Avrupa kentleri arasında önce çıkan Toulouse’u keşfetme zamanı!

Ek bir tavsiye: Paris yoluna çıktığınızda  tours kasabasına uğramadan bir gece kalmad

 Ortalama Kahve Fiyatı: 1 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 12 €

Paris

Romantizmin başkentindeki gezinizde, birbirinden ilginç müzeleri ziyaret etmeniz, tarihe tanıklık etmiş pek çok sarayı görmeniz, en ünlü ressamların, heykeltıraşların eserlerini dünya gözüyle görmeniz kısacası kültür ve sanatla dolu zamanlar geçirmeniz mümkün. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel olan Paris’in bir “ışıklar kenti” olduğunu unutmayın. Bırakın Paris sizi de ışıklarıyla, eğlencesiyle, sanatıyla, mimarisiyle ve elbette tadına doyulmayan Fransız yemekleriyle büyülesin.

Ek tavsiye: Eğer kendinizi gezinin sonunda ödüllendirmek isterseniz sadece 145 km uzakta bulunan Reims şehrine gidebilirsiniz burada Fransa’nın en iyi şampanyalarını içerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

Karavan Seyahati Tam Sana Göre

Karavanla gezmek tam sana göre değil mi gerçekten de? Hem diğer Avrupa seyahatlerine göre daha hesaplı, hem de konforlu. Güzel bir manzara mı gördün? Çek karavanını manzaranın karşısına... At kamp sandalyelerini dışarı... Manzaranın tadını çıkart. Bu örnek bir plandır. Şehirleri değiştirebilirsin. Gün sayını değiştirebilirsin. Seyahat danışmanlarımızla planlama yapmadan önce tahmini bir fiyat hesaplamak ister misin? 

Fiyat HesaplaSıkça Sorulanlar

Dünyamıza Hoşgeldin

Karavanla Keşfet, bir Keşfet101 markası. Dünyanın bir çok noktasında, hemen hemen her kıtada, tasarrufu sefen, maceraya doyamayan gezginler için seyahatler organize ediyoruz. Avrupa'nın da en iyi karavanla gezilebileceğini düşünüyoruz. 🙂

RotalarımızBiz Kimiz?

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

12 + 10 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com