fbpx

Orta Avrupa'da Karavanla Yolculuk

Köln - Amsterdam - Roterdam - Brüksel - Paris - Lüksemburg

 

Tavsiye edilen seyahat süresi 11 gündür.

Köln

Avrupa post modern sanatının merkezi olan şehir, Almanya’nın en eski ve geleneksel yerleşim bölgesi. Avrupa’nın önemli nehirlerinden Ren’in kıyısında bulunan Köln; Berlin, Hamburg ve Münih’in ardından ülkenin en büyük dördüncü şehri. Köln, korunabilmiş mimari yapıları, tarihi ve kültürel hazineleriyle adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Kültürel mirasın yanında bünyesinde barındırdığı büyük alış veriş merkezleriyle de ideal bir tatil için size sınırsız alternatifler sunuyor.

Ortalama kahve fiyatı: 1 €

Ortalama yemek fiyatı: 9 €

Amsterdam

Kültür, sanat ve sosyal yaşamın en renkli, en heyecanlı olduğu kentlerden olan Amsterdam gezilecek, görülecek yerlerle dolu. Amsterdam’da Van Gogh Müzesi’nde ünlü ressamın yapıtlarına kendinizi kaptırabilir, kentin pek çok müzesinde eserlerini görebileceğiniz Ressam Rembrandt’ın renkli dünyasına konuk olabilirsiniz. Avrupa’nın bisiklet başkenti de denilebilecek Amsterdam’da bisiklet kiralayıp, kenti iki tekerlek üzerinde keşfetmenin zevkini de yaşayabilirsiniz. Kozmopolit yapısıyla günün 24 saati hareketli Amsterdam’da, kültürel, sanatsal ve tarihsel açıdan ruhunuzu doyuran bir gezinin ardından kenti süsleyen kafe ve restoranlarda çok kültürlü mutfağın lezzetlerini de keşfedebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,80 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

Ülker Çikolatalı Gofret: 2 €

Roterdam

Amsterdam’dan sonra Hollanda‘nın en büyük kenti olan Rotterdam; modern mimarisi ve doğal güzellikleri sayesinde kültür amaçla gezmeyi seçenlerin rotalarında kendine yer buluyor. Rotterdam gezilecek yerler denince genel olarak ilk akla gelen modern ve sıra dışı mimari yapıları geliyor. 13. yüzyılda bir balıklı şehri olarak kurulan Rotterdam; konumu nedeniyle kısa süre içerisinde zengin liman kentleri arasında kendine yer buldu. Kurulduğu zamandan bu yana her zaman ilgiyi üzerine toplayan kent, düşünüldüğü gibi tarihi yapılarıyla değil, modern mimarisiyle büyülüyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,80 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15

Brüksel

Kentin merkezi olan ve hem mimarisiyle hem de rengârenk, cıvıl cıvıl atmosferiyle büyüleyen Büyük Meydan, Brüksel’de yapacağınız gezilerin başlangıç noktasını oluşturuyor. Kenti zarif çizgileriyle seçkin bir mimariye büründüren Art Nouveau akımının etkilerini takip edebileceğiniz Brüksel’de, birbirinden ilginç müze, saray ve sanat galerisi gezebilirsiniz. Kenti yukardan seyretmek isterseniz, Brüksel’in modern yüzünün simgesi olan, uluslararası fuar ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Atomium’un en üst katına ya da Kutsal Kalp Ulusal Bazilika’sının seyir galerisine çıkmalısınız. Elbette Belçika’ya gitmişken waffle, çikolata, midye ve patates kızartmalarının da tadına bakmayı unutmamalısınız.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,7 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

Paris

Romantizmin başkentindeki gezinizde, birbirinden ilginç müzeleri ziyaret etmeniz, tarihe tanıklık etmiş pek çok sarayı görmeniz, en ünlü ressamların, heykeltıraşların eserlerini dünya gözüyle görmeniz kısacası kültür ve sanatla dolu zamanlar geçirmeniz mümkün. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel olan Paris’in bir “ışıklar kenti” olduğunu unutmayın. Bırakın Paris sizi de ışıklarıyla, eğlencesiyle, sanatıyla, mimarisiyle ve elbette tadına doyulmayan Fransız yemekleriyle büyülesin.

Ek tavsiye: Eğer kendinizi gezinin sonlarına doğru ödüllendirmek isterseniz sadece 145 km uzakta bulunan Reims şehrine gidebilirsiniz burada Fransa’nın en iyi şampanyalarını içerek keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

Lüksemburg

Adeta bir açık hava müzesini andıran eski şehir, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dâhil edilmiş. Farklı milletlere ev sahipliği yapan Lüksemburg çokdilli, çokkültürlü ve yaratıcı bir kent olmasıyla dikkat çekiyor. Avrupa’nın finans ve kültür merkezi olan, gökdelenleri ve tarihiyle dikkat çeken Lüksemburg’un dünyada kişi başına düşen en yüksek gelir ortalamasına sahip olduğunu ekleyelim.

EK TAVSİYELER : Köln’e dönüş yolunda 2 tane keyifli tavsiyemiz olacak:

Birincisi kesinlikle güzel bir waffle yemek için Liège uğrayın ve bir kaç saatlik mola size her hafta sonu olsada yesek diyeceğiniz bir lezzeti tatmanız için olanak vermiş olacak.

İkincisi ise Maastricht adında bir minik kasaba. Burası Hollanda Luxemburg ve Belçika’nın tam ortasında üçünden de ayrı tatlar bulabileceğiniz gezimizi sonlandırmadan her bir ülkeye elveda diyebileceğiniz bir noktada bulunuyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 13 €

Karavan Seyahati Tam Sana Göre

Karavanla gezmek tam sana göre değil mi gerçekten de? Hem diğer Avrupa seyahatlerine göre daha hesaplı, hem de konforlu. Güzel bir manzara mı gördün? Çek karavanını manzaranın karşısına... At kamp sandalyelerini dışarı... Manzaranın tadını çıkart. Bu örnek bir plandır. Şehirleri değiştirebilirsin. Gün sayını değiştirebilirsin. Seyahat danışmanlarımızla planlama yapmadan önce tahmini bir fiyat hesaplamak ister misin? 

Fiyat HesaplaSıkça Sorulanlar

Dünyamıza Hoşgeldin

Karavanla Keşfet, bir Keşfet101 markası. Dünyanın bir çok noktasında, hemen hemen her kıtada, tasarrufu sefen, maceraya doyamayan gezginler için seyahatler organize ediyoruz. Avrupa'nın da en iyi karavanla gezilebileceğini düşünüyoruz. 🙂

RotalarımızBiz Kimiz?

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

1 + 14 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com