fbpx

KARAVAN TURU - AVRUPA

KARAVAN KİRALA, AVRUPA'YI RAHAT RAHAT GEZ!

 

Seyahatin boyunca Avrupa’da gezip görmek isteyebileceğin her yeri senin için planladık. Karavan park alanlarını senin için seçtik. Rahat etmek isteyeceğin şehirleri senin için düşünüp harika evler kiraladık. Ortalama masrafını hesapladık. Hadi programı inceleyelim.

 

Macaristan – Hırvatistan – Slovenya – İtalya – İspanya – Fransa – Belçika – Hollanda – Almanya – Çek Cumhuriyeti – Avusturya – Slovakya

1. Gün BUDAPEŞTE

Macaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Budapeşte, aynı zamanda Avrupa’nın en çekici şehirlerinden biri. Tuna Nehri’nin iki yakasındaki Buda ve Peşte’nin 1873 yılında birleşmesiyle oluşan bu şehir büyülü atmosferiyle ziyaretçilerini etkiliyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,44 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 12,5 €

 

2. Gün ZAGREB

Parlamento ve hükümetin bulunduğu şehir aynı zamanda Hırvatistan’ın siyasi merkezi olma özelliğini taşıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Zagreb, Adriyatik Denizi ile Avrupa’yı birbirine bağlıyor. Kentte yer alan süslü yapılar, kamu anıtları, müzeler ve çeşmeler Zagreb’i Avrupa’nın en önemli turistik şehirlerinden biri haline getiriyor. Mimarinin birçok tarzını ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu eşsiz kenti geç kalmadan keşfetmelisiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,44 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 30 €

3. Gün LJUBJIANA

Kentin ismini, Slovence “sevgili” anlamına gelen kelimeden aldığına inanılıyor. Ljubljana, geçmişte Romalıların Emona şehrinin bulunduğu yerde. Kavimler göçüyle yıkılan şehir, Bavyera Herzogturm yönetimi tarafından bir koloni kenti olarak tekrar kurulmuş. 1918 ile 1991 yılları arasında Yugoslavya topraklarında kalan kent, Slovenya’nın kurulmasıyla başkent olmuş. Günümüzde Ljubljana, ekonomisi ve kültür hazineleriyle dikkat çeken bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 0,85 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 10 €

4. 5. Gün VENEDİK

Ortaçağ ve Rönesans boyunca sanatın ve ticaretin merkezi olmuş, senfonik müzik ve operanın gelişiminde önemli role sahip, ünlü besteci Antonio Vivaldi’nin de doğduğu şehir olan Venedik’i keşfedebilmek için şehrin dar sokaklarında kaybolun. Venedik’e gelip de kanallarda bir gondol sefası yapmamak olmaz derseniz, içinizdeki sesi dinleyin ve atlayın bir gondola. Bırakın gondol sizi Venedik’in büyülü diyarında bir gezintiye çıkarsın. Aşkların ve âşıkların şehri Venedik’te gün batımını izlerken Venedik mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini denemeden kentten ayrılmayın.

Ortalama Kahve Fiyatı: 3 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 21 €

6. 7. Gün ROMA

Roma elbette tarihi bir şehir. Antik Çağ’dan anıtlarıyla ve yapılarıyla, ziyaretçilerine sunduğu zaman yolculuğunun zenginliğini sözcüklerle ifade etmek zor. Roma kesinlikle doyasıya yaşanmalı. Arkeoloji ve sanat müzeleri gezilmeli, katedralleri, kiliseleri ziyaret edilmeli. Kentin en çarpıcı yerleriyse göz alıcı meydanları. Roma’da kentin kalbi, bu irili ufaklı ama mutlaka heykellerle süslü çeşmelerin bulunduğu meydanlarda atıyor. Bırakın Roma, asırlardır süregelen geleneklerini hem gözlerinize, hem de damaklarınıza sunsun, Roma ziyaretinizi unutulmaz bir anıya dönüştürsün.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 20 €

7. Gün PİSA

Dünyanın en popüler turistik kentlerinden biri olan Pisa’da ortaçağdan kalan tarihi kent merkezi ve sayısız mimari şaheser göze çarpıyor. Bölgenin çevresinde bulunan kumsallar ve doğal alanlar da kenti eşsiz bir tatil merkezi haline getiriyor. Bavulunuzu hazırlayın, fotoğraf makinenizi unutmayın, Pisa’da yakalanması gereken çok kare var!

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,35 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 16 €

8. Gün CENOVA

2004 yılında Avrupa Kültür başkenti seçilen Cenova gezilecek yerler açısından oldukça zengin alternatifler sunuyor. Kuzey İtalya‘nın tarihi liman kenti, kaşif Kristof Kolomb’un doğduğu yer olarak da biliniyor. 16. ve 17. yüzyılda şehre akan zenginlikler, “La Superba” takma adını alan mermer saraylarda kendini gösteriyor. İtalya’nın en görkemli ve en soylu saraylarına ev sahipliği yapan şehirde, eski yolları takip ederek ilerleyebilir; Piazza de Ferrari yakınlarındaki Piazza Matteotti cadde ve meydanlarını gezebilir; Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından birinde  eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,40 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 19 €

9. Gün MARSİLYA

Cezanne, Picasso, Matisse gibi ressamlara ve diğer birçok sanatçıya esin kaynağı olan kent, zengin kültürüyle de öne çıkıyor. Ülkenin en büyük ikinci kenti Marsilya; güneşi, denizi, kumsalları, görkemli mimarisi ve hareketli yaşamıyla keyifli bir tatil fırsatı sunuyor. Şehir yaklaşık 2600 yıl önce Foçalı Grekler tarafından kurulmuş.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,89 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 40 €

10. Gün MONPELLİER

Fransa’nın güney-batısında, Languedoc-Roussillon Bölgesi ve Herault Departmanı’nın merkezi olan komündür. Nîmes ve Beziers kentleri arasında Akdeniz kıyısında, kıyı şeridinden 10 km içeride konumlanmıştır. 2015 yılında şehir metropol olarak yeniden düzenlenmiştir. Nüfusun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu bu şirin sahil kentinde farklı dönemlere ait onlarca yapı arasında mekik dokuyacaksınız. Ayrıca tatlı sokaklarında kaybolmak da size ayrı bir keyif verecek.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,89 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 40 €

11. 12. Gün BARSELONA

Katalan dili ve kültürünün zenginleştirdiği tarihsel mirasa sahip Barselona’da gezilecek, görülecek çok yer var. Ünlü Katalan mimar Antoni Gaudí’yle özdeşleşen eserler kentin yıldızları. Halk arasında “bitmeyen kilise” olarak da anılan muhteşem Sagrada Família Kilisesi, görkemli mimarisi kadar göz alıcı iç mekânıyla da görülmeyi hak ediyor. Guell Parkı’nda bir defa daha Gaudí’nin hayal gücüne ve dehasına hayran olursunuz. La Rambla’da kentin nabzını tutup, başta Picasso Müzesi ve Miró Müzesi olmak üzere kentin sanat müzelerinde ruhunuzu doyurabilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,60 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 18 €

13. Gün TOULOUSE

Fransa’nın en büyük dördüncü şehri olan Toulouse, ayrıca ülkenin en zengin üçüncü kenti. Şehir, Haute-Garonne ve Midi-Pyrénées bölgelerinin orta noktasında konumlanıyor. Toulouse, uzay araştırmaları ve havacılığın merkezi olarak biliniyor. Son yılların gelişen şehirlerinden biri olmasına karşın Toulouse, tarihi ve doğal yapısını korumayı başarmış. Toulouse’ta bulunan üniversiteler nedeniyle, nüfus oldukça genç. Büyülü doğası, dinamik gündelik yaşamı, tarihsel dokusu ve kültürel birikimiyle Avrupa kentleri arasında önce çıkan Toulouse’u keşfetme zamanı!

Ortalama Kahve Fiyatı: 1 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 12 €

14. 15. Gün PARİS

Romantizmin başkentindeki gezinizde, birbirinden ilginç müzeleri ziyaret etmeniz, tarihe tanıklık etmiş pek çok sarayı görmeniz, en ünlü ressamların, heykeltıraşların eserlerini dünya gözüyle görmeniz kısacası kültür ve sanatla dolu zamanlar geçirmeniz mümkün. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel olan Paris’in bir “ışıklar kenti” olduğunu unutmayın. Bırakın Paris sizi de ışıklarıyla, eğlencesiyle, sanatıyla, mimarisiyle ve elbette tadına doyulmayan Fransız yemekleriyle büyülesin.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

16. Gün BRÜKSEL

Kentin merkezi olan ve hem mimarisiyle hem de rengârenk, cıvıl cıvıl atmosferiyle büyüleyen Büyük Meydan, Brüksel’de yapacağınız gezilerin başlangıç noktasını oluşturuyor. Kenti zarif çizgileriyle seçkin bir mimariye büründüren Art Nouveau akımının etkilerini takip edebileceğiniz Brüksel’de, birbirinden ilginç müze, saray ve sanat galerisi gezebilirsiniz. Kenti yukardan seyretmek isterseniz, Brüksel’in modern yüzünün simgesi olan, uluslararası fuar ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Atomium’un en üst katına ya da Kutsal Kalp Ulusal Bazilika’sının seyir galerisine çıkmalısınız. Elbette Belçika’ya gitmişken waffle, çikolata, midye ve patates kızartmalarının da tadına bakmayı unutmamalısınız.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,7 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

16. 17. Gün AMSTERDAM

Kültür, sanat ve sosyal yaşamın en renkli, en heyecanlı olduğu kentlerden olan Amsterdam gezilecek, görülecek yerlerle dolu. Amsterdam’da Van Gogh Müzesi’nde ünlü ressamın yapıtlarına kendinizi kaptırabilir, kentin pek çok müzesinde eserlerini görebileceğiniz Ressam Rembrandt’ın renkli dünyasına konuk olabilirsiniz. Avrupa’nın bisiklet başkenti de denilebilecek Amsterdam’da bisiklet kiralayıp, kenti iki tekerlek üzerinde keşfetmenin zevkini de yaşayabilirsiniz. Kozmopolit yapısıyla günün 24 saati hareketli Amsterdam’da, kültürel, sanatsal ve tarihsel açıdan ruhunuzu doyuran bir gezinin ardından kenti süsleyen kafe ve restoranlarda çok kültürlü mutfağın lezzetlerini de keşfedebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,80 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €
Ülker Çikolatalı Gofret: 2 €

18. Gün KÖLN

Avrupa post modern sanatının merkezi olan şehir, Almanya’nın en eski ve geleneksel yerleşim bölgesi. Avrupa’nın önemli nehirlerinden Ren’in kıyısında bulunan Köln; Berlin, Hamburg ve Münih’in ardından ülkenin en büyük dördüncü şehri. Köln, korunabilmiş mimari yapıları, tarihi ve kültürel hazineleriyle adeta bir açık hava müzesini andırıyor. Kültürel mirasın yanında bünyesinde barındırdığı büyük alışveriş merkezleriyle de ideal bir tatil için size sınırsız alternatifler sunuyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 9 €

19. Gün PRAG

Prag, meydanları, köprüleri ve heykelleriyle her yerinden sanat fışkıran bir şehir. Sokak sanatçıları da bu atmosfere renk katıyor, şehrin sanatla iç içeliğini vurguluyor. Dünyaca ünlü Franz Kafka ile dünyanın en ünlü sanat tasarımcısı ve ressamlarından biri olan Alphonse Mucha gibi önemli isimleri yetiştiren Prag, sokaklarında kaybolunması gereken bir kent. Bu kentte kayboluşunuz güzel bir yapıyla, sevimli bir kafeyle ya da Çek lezzetlerini tadabileceğiniz bir restoranla karşılaşmanızı sağlayacak. Bu gezinizde bırakın Prag sokakları, sizi kentin en güzel yerlerine ulaştırsın.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,73 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 10 €

20. 21. Gün VİYANA

Barok sanatın zarif örneklerinin sergilendiği Viyana sokakları, birbirinden göz alıcı binalarla süslü. Buram buram tarih kokan bu şehirde kültür ve sanatın izlerini sürmeye, Prens Eugene’in yazlık konutu olan Belvedere Sarayı’yla başlamalısınız. Art Nouveau tarzında verdiği eserlerle tanınan ve günümüzde sarayı gezenler için odak noktası olan ressam Gustav Klimt’in eserleri size tarifsiz bir sanat keyfi yaşatacak. Müze demişken Efes antik kentinden eserlerin sergilendiği Sanat Tarihi Müzesi’ne bağlı Efes Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Elbette Viyana’ya gelmişken Mozart ve Johann Strauss’un eserlerinin çalındığı bir konsere de zaman ayırmalısınız.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,73 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 22 €

22. Gün BRATİSLAVA

Tuna Nehri kıyısındaki Bratislava gezilecek yerler bakımından kültürel geziler yapmaktan hoşlanan tatilcilere hitap ediyor. Avusturya’dan ve Macaristan’dan ulaşımı kolay olduğu için Slovakya’nın başkenti, tatilciler tarafından çoğunlukla günübirlik ziyaret edilen bir destinasyon. Ancak deneyimli gezginlere göre tarihini ve kültürünü tam olarak anlamak için Bratislava’ya daha fazla zaman ayırmak gerekiyor. Bratislava Kalesi, ST. Martin Katedrali, Şehir Müzesi gibi onlarca tarihi yapı sizi bekliyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,5 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

Karavan Seyahati Tam Sana Göre

Karavanla gezmek tam sana göre değil mi gerçekten de? Hem diğer Avrupa seyahatlerine göre daha hesaplı, hem de konforlu. Güzel bir manzara mı gördün? Çek karavanını manzaranın karşısına... At kamp sandalyelerini dışarı... Manzaranın tadını çıkart. Bu örnek bir plandır. Şehirleri değiştirebilirsin. Gün sayını değiştirebilirsin. Seyahat danışmanlarımızla planlama yapmadan önce tahmini bir fiyat hesaplamak ister misin? 

Fiyat HesaplaSıkça Sorulanlar

Dünyamıza Hoşgeldin

Karavanla Keşfet, bir Keşfet101 markası. Dünyanın bir çok noktasında, hemen hemen her kıtada, tasarrufu sefen, maceraya doyamayan gezginler için seyahatler organize ediyoruz. Avrupa'nın da en iyi karavanla gezilebileceğini düşünüyoruz. 🙂

RotalarımızBiz Kimiz?

Örnek Rotalarımız

Rotalarımızdan birini seçebilir veya sadece ilham almak için kullanabilirsin. Rotanı istediğin gibi çizebilirsin. Sana destek olmak için biz burdayız. 

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

5 + 4 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com