fbpx

KARAVAN TURU

KARAVAN KİRALA, AVRUPA'YI RAHAT RAHAT GEZ!

Seyahatin boyunca Avrupa’da gezip görmek isteyebileceğin her yeri senin için planladık. Karavan park alanlarını senin için seçtik. Rahat etmek isteyeceğin şehirleri senin için düşünüp harika evler kiraladık. Ortalama masrafını hesapladık. Hadi programı inceleyelim.

Macaristan – Avusturya – Almanya – Hollanda – Belçika – Fransa – Lüksemburg – İsviçre – İtalya – Slovenya – Hırvatistan

1. Gün BUDAPEŞTE

Macaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Budapeşte, aynı zamanda Avrupa’nın en çekici şehirlerinden biri. Tuna Nehri’nin iki yakasındaki Buda ve Peşte’nin 1873 yılında birleşmesiyle oluşan bu şehir büyülü atmosferiyle ziyaretçilerini etkiliyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,44 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 12,5 €

2. Gün BRATİSLAVA

Tuna Nehri kıyısındaki Bratislava gezilecek yerler bakımından kültürel geziler yapmaktan hoşlanan tatilcilere hitap ediyor. Avusturya’dan ve Macaristan’dan ulaşımı kolay olduğu için Slovakya’nın başkenti, tatilciler tarafından çoğunlukla günübirlik ziyaret edilen bir destinasyon. Ancak deneyimli gezginlere göre tarihini ve kültürünü tam olarak anlamak için Bratislava’ya daha fazla zaman ayırmak gerekiyor. Bratislava Kalesi, ST. Martin Katedrali, Şehir Müzesi gibi onlarca tarihi yapı sizi bekliyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,5 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

2. 3. Gün VİYANA

Barok sanatın zarif örneklerinin sergilendiği Viyana sokakları, birbirinden göz alıcı binalarla süslü. Buram buram tarih kokan bu şehirde kültür ve sanatın izlerini sürmeye, Prens Eugene’in yazlık konutu olan Belvedere Sarayı’yla başlamalısınız. Art Nouveau tarzında verdiği eserlerle tanınan ve günümüzde sarayı gezenler için odak noktası olan ressam Gustav Klimt’in eserleri size tarifsiz bir sanat keyfi yaşatacak. Müze demişken Efes antik kentinden eserlerin sergilendiği Sanat Tarihi Müzesi’ne bağlı Efes Müzesi’ni ziyaret etmeyi unutmayın. Elbette Viyana’ya gelmişken Mozart ve Johann Strauss’un eserlerinin çalındığı bir konsere de zaman ayırmalısınız.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,73 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 22 €

4. 5. Gün PRAG

Prag, meydanları, köprüleri ve heykelleriyle her yerinden sanat fışkıran bir şehir. Sokak sanatçıları da bu atmosfere renk katıyor, şehrin sanatla iç içeliğini vurguluyor. Dünyaca ünlü Franz Kafka ile dünyanın en ünlü sanat tasarımcısı ve ressamlarından biri olan Alphonse Mucha gibi önemli isimleri yetiştiren Prag, sokaklarında kaybolunması gereken bir kent. Bu kentte kayboluşunuz güzel bir yapıyla, sevimli bir kafeyle ya da Çek lezzetlerini tadabileceğiniz bir restoranla karşılaşmanızı sağlayacak. Bu gezinizde bırakın Prag sokakları, sizi kentin en güzel yerlerine ulaştırsın.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,73 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 10 €

6. 7. Gün BERLİN

Berlin gezinizde, mimarinin aslında kentin tarihini fısıldadığına tanık olursunuz; Prusya döneminin görkemini gözler önüne seren saraylar, Hitler zamanının buz gibi soğuk binaları ve soğuk savaş yıllarını anımsatan duvar kalıntıları. Üstelik müzeler, soykırım günlerine adanmış anıtlar, şehrin son 200 yıllık tarihine şahitlik etmiş, Doğu ve Batının birleşmesinin simgesi Brandenburg Kapısı ile şehrin dört bir köşesine yayılmış tasarım harikası olan ve Berlin’in hiçbir zaman eskimeyeceğini gösteren binalar da kentin cazibesini pekiştiriyor. Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden herkese huzur ortamı sağlayan, şehrin tam ortasında uzanan parklar ve bahçeler, irili, ufaklı göller ve doğanın kente armağanı Spree ve Havel Nehirleriyle Berlin ziyaret edilmeyi bekliyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 9 €

8. 9. Gün AMSTERDAM

Kültür, sanat ve sosyal yaşamın en renkli, en heyecanlı olduğu kentlerden olan Amsterdam gezilecek, görülecek yerlerle dolu. Amsterdam’da Van Gogh Müzesi’nde ünlü ressamın yapıtlarına kendinizi kaptırabilir, kentin pek çok müzesinde eserlerini görebileceğiniz Ressam Rembrandt’ın renkli dünyasına konuk olabilirsiniz. Avrupa’nın bisiklet başkenti de denilebilecek Amsterdam’da bisiklet kiralayıp, kenti iki tekerlek üzerinde keşfetmenin zevkini de yaşayabilirsiniz. Kozmopolit yapısıyla günün 24 saati hareketli Amsterdam’da, kültürel, sanatsal ve tarihsel açıdan ruhunuzu doyuran bir gezinin ardından kenti süsleyen kafe ve restoranlarda çok kültürlü mutfağın lezzetlerini de keşfedebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,80 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €
Ülker Çikolatalı Gofret: 2 €

10. GÜN ROTERDAM

Amsterdam’dan sonra Hollanda‘nın en büyük kenti olan Rotterdam; modern mimarisi ve doğal güzellikleri sayesinde kültür amaçla gezmeyi seçenlerin rotalarında kendine yer buluyor. Rotterdam gezilecek yerler denince genel olarak ilk akla gelen modern ve sıra dışı mimari yapıları geliyor. 13. yüzyılda bir balıklı şehri olarak kurulan Rotterdam; konumu nedeniyle kısa süre içerisinde zengin liman kentleri arasında kendine yer buldu. Kurulduğu zamandan bu yana her zaman ilgiyi üzerine toplayan kent, düşünüldüğü gibi tarihi yapılarıyla değil, modern mimarisiyle büyülüyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,80 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

10. Gün BRÜKSEL

Kentin merkezi olan ve hem mimarisiyle hem de rengârenk, cıvıl cıvıl atmosferiyle büyüleyen Büyük Meydan, Brüksel’de yapacağınız gezilerin başlangıç noktasını oluşturuyor. Kenti zarif çizgileriyle seçkin bir mimariye büründüren Art Nouveau akımının etkilerini takip edebileceğiniz Brüksel’de, birbirinden ilginç müze, saray ve sanat galerisi gezebilirsiniz. Kenti yukardan seyretmek isterseniz, Brüksel’in modern yüzünün simgesi olan, uluslararası fuar ve organizasyonlara ev sahipliği yapan Atomium’un en üst katına ya da Kutsal Kalp Ulusal Bazilika’sının seyir galerisine çıkmalısınız. Elbette Belçika’ya gitmişken waffle, çikolata, midye ve patates kızartmalarının da tadına bakmayı unutmamalısınız.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,7 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

11. 12. Gün PARİS

Romantizmin başkentindeki gezinizde, birbirinden ilginç müzeleri ziyaret etmeniz, tarihe tanıklık etmiş pek çok sarayı görmeniz, en ünlü ressamların, heykeltıraşların eserlerini dünya gözüyle görmeniz kısacası kültür ve sanatla dolu zamanlar geçirmeniz mümkün. Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel olan Paris’in bir “ışıklar kenti” olduğunu unutmayın. Bırakın Paris sizi de ışıklarıyla, eğlencesiyle, sanatıyla, mimarisiyle ve elbette tadına doyulmayan Fransız yemekleriyle büyülesin.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €

Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

13. Gün LÜKSEMBURG

Adeta bir açık hava müzesini andıran eski şehir, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dâhil edilmiş. Farklı milletlere ev sahipliği yapan Lüksemburg çokdilli, çokkültürlü ve yaratıcı bir kent olmasıyla dikkat çekiyor. Avrupa’nın finans ve kültür merkezi olan, gökdelenleri ve tarihiyle dikkat çeken Lüksemburg’un dünyada kişi başına düşen en yüksek gelir ortalamasına sahip olduğunu ekleyelim.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 13 €

14. Gün ZÜRİH

Dört mevsimi de ayrı güzel olan Zürih’te, kıyısına kurulu olduğu Zürih Gölü’nün hayranlık uyandıran manzaralarını keşfedebilir, kendinizi bir masal diyarında hissedebilirsiniz. Geleneksel mimariyi yansıtan binaları, sevimli meydanları, sokak ve caddeleriyle tarihine saygılı bir kentte olduğunuzu gösteren Zürih, doğayla baş başa kalmak için de pek çok seçenek sunuyor. İsviçre Alplerinin muhteşem manzaralarını da kentin sokaklarından izleyebileceğiniz şehirde, dağ havası almak ve Zürih’e şöyle bir tepeden bakmak isterseniz Uetliberg Dağı’na çıkabilirsiniz. Zürih’in müzelerini, sanat galerilerini gezdikten sonra hem yorgunluk atmak, hem de Avrupa’nın en lüks alışveriş caddesini görmek için Bahnhofstrasse’ye gidebilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

15. Gün MİLAN

Gotik mimari stiline uygun olarak yapılmış görkemli Milano Katedrali ve cam kubbeli tarihi alışveriş merkezi Galleria Vittorio Emanuele II’ye yapacağınız ziyaretler ve hatta La Scala Opera’sında seyredeceğiniz bir opera, sizi modanın merkezi Milano’dan alıp tarihin ve sanatın en önemli kentlerinden birinde, tadına doyulmayan bir gezintiye çıkaracak. Acıktığınızda tercihinizi İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabileceğiniz restoranlardan yana yapın. Pişman olmazsınız. Eğer vaktiniz varsa, Milano’dan 80 km uzaklıkta, Alp Dağları’nın eteklerindeki Como Gölü’ne de uzanıp, yeryüzündeki cennet köşelerden birini keşfedebilir ve unutulmaz Milano anılarına imza atabilirsiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 2,5 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 15 €

16. 17. Gün VENEDİK

Ortaçağ ve Rönesans boyunca sanatın ve ticaretin merkezi olmuş, senfonik müzik ve operanın gelişiminde önemli role sahip, ünlü besteci Antonio Vivaldi’nin de doğduğu şehir olan Venedik’i keşfedebilmek için şehrin dar sokaklarında kaybolun. Venedik’e gelip de kanallarda bir gondol sefası yapmamak olmaz derseniz, içinizdeki sesi dinleyin ve atlayın bir gondola. Bırakın gondol sizi Venedik’in büyülü diyarında bir gezintiye çıkarsın. Aşkların ve âşıkların şehri Venedik’te gün batımını izlerken Venedik mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini denemeden kentten ayrılmayın.

Ortalama Kahve Fiyatı: 3 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 21 €

17. Gün LJUBJIANA

Kentin ismini, Slovence “sevgili” anlamına gelen kelimeden aldığına inanılıyor. Ljubljana, geçmişte Romalıların Emona şehrinin bulunduğu yerde. Kavimler göçüyle yıkılan şehir, Bavyera Herzogturm yönetimi tarafından bir koloni kenti olarak tekrar kurulmuş. 1918 ile 1991 yılları arasında Yugoslavya topraklarında kalan kent, Slovenya’nın kurulmasıyla başkent olmuş. Günümüzde Ljubljana, ekonomisi ve kültür hazineleriyle dikkat çeken bir şehir olarak karşımıza çıkıyor.

Ortalama Kahve Fiyatı: 0,85 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 10 €

18. Gün ZAGREB

Parlamento ve hükümetin bulunduğu şehir aynı zamanda Hırvatistan’ın siyasi merkezi olma özelliğini taşıyor. Ülkenin en kalabalık şehri olan Zagreb, Adriyatik Denizi ile Avrupa’yı birbirine bağlıyor. Kentte yer alan süslü yapılar, kamu anıtları, müzeler ve çeşmeler Zagreb’i Avrupa’nın en önemli turistik şehirlerinden biri haline getiriyor. Mimarinin birçok tarzını ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bu eşsiz kenti geç kalmadan keşfetmelisiniz.

Ortalama Kahve Fiyatı: 1,44 €
Ortalama Yemek Fiyatı: 30 €

Karavan Seyahati Tam Sana Göre

Karavanla gezmek tam sana göre değil mi gerçekten de? Hem diğer Avrupa seyahatlerine göre daha hesaplı, hem de konforlu. Güzel bir manzara mı gördün? Çek karavanını manzaranın karşısına... At kamp sandalyelerini dışarı... Manzaranın tadını çıkart. Bu örnek bir plandır. Şehirleri değiştirebilirsin. Gün sayını değiştirebilirsin. Seyahat danışmanlarımızla planlama yapmadan önce tahmini bir fiyat hesaplamak ister misin? 

Fiyat HesaplaSıkça Sorulanlar

Dünyamıza Hoşgeldin

Karavanla Keşfet, bir Keşfet101 markası. Dünyanın bir çok noktasında, hemen hemen her kıtada, tasarrufu sefen, maceraya doyamayan gezginler için seyahatler organize ediyoruz. Avrupa'nın da en iyi karavanla gezilebileceğini düşünüyoruz. 🙂

RotalarımızBiz Kimiz?

Örnek Rotalarımız

Rotalarımızdan birini seçebilir veya sadece ilham almak için kullanabilirsin. Rotanı istediğin gibi çizebilirsin. Sana destek olmak için biz burdayız. 

Bilgilerinizi bırakın, sizi hemen arayalım.

4 + 9 =

Sultan Ahmet Mahallesi, Keresteci Hakkı Sokak, No:21/A, Fatih, İstanbul | 444 4 102 | +90 530 030 78 50 | info@kesfet101.com